На генетичному рівні практично у кожної дівчинки від народження закладено прагнення до створення щасливої сім'ї, народження та виховання дітей. Ця «програма» знаходить підтримку у суспільстві, у всіх релігіях, на державному та законодавчому рівні. Тому діагностована безплідність часто подібна до грому серед ясного неба і завжди є хворобливою несподіванкою.
Більшість бездітних пар вважають свої сім'ї неповними та глибоко нещасними. Це і не дивно, адже без дитячого сміху будь-який, навіть найзаможніший будинок, бідний і порожній. Мало того, такі сім'ї відчувають тиск з боку родичів та суспільства загалом, що ще більше загострює ситуацію.
Іноді парі достатньо нескладного лікування, і довгоочікувані дві смужки на тесті починають щасливий процес підготовки до появи нового члена сім'ї. Але іноді, на жаль, подружжя докладає максимум зусиль, проходить курсами складне лікування, а бажана вагітність так і не настає.
За статистикою складності із зачаттям виявляються у кожної третьої пари. Безпліддя буває чоловіче та жіноче.
Сьогодні спробуємо розібратися в причинах цієї недуги у жінок. На сьогодні у світі близько 15% жінок мають встановлений діагноз «безпліддя». Безпліддя поділяють на:
Усі види безпліддя мають причини. Найчастіше первинне безпліддя настає при:
Крім перерахованих вище, вторинне безпліддя викликають:
На виникнення безплідності також впливає ряд соціально-побутових факторів. Серед них: