Часто одним із серйозних переживань майбутніх мам стає бажання не набрати зайві кілограми під час вагітності. Проте зайва вага — не лише естетична проблема. Непотрібні кілограми для вагітної жінки дуже небажані та небезпечні з цілого ряду причин. Надмірна вага може:
Найчастіше у мам, які сильно набрали вагу під час вагітності, народжуються великі малюки. Крім того, всі ми знаємо, що набрати кілограми значно простіше, ніж скинути, а після пологів хочеться виглядати стрункою та красивою. Ми зібрали вам рекомендації, дотримуючись які під час вагітності, вага не перевищить норму, ви забезпечите гарне самопочуття собі й малюку, а фігура після пологів буде стрункою.
Їжте невеликими порціями, але не менше ніж 5 разів на день. Дробне харчування краще, ніж двічі на день величезні порції. Більш того, такий режим дозволить значно полегшити симптоми токсикозу першої половини вагітності. Дотримуйтесь дієти. Виключіть із раціону борошняне, солодощі, випічку, соління, копченості, маринади. Намагайтеся менше їсти ковбасні вироби та смажене. Зайва сіль в організмі затримує рідину, викликає набряки та збільшення у вазі, що є значною загрозою здоровому перебігу вагітності. Хлібобулочні вироби - джерело швидких вуглеводів, які вмить засвоюються організмом, відкладаючись на боках і додаючи зайві кілограми.
Дотримуйтесь водного балансу. Пам'ятайте, щоденна норма споживання води – 1,5 літра. Воду слід обирати чисту природну без газу. Перші страви, кефір, молоко, соки, чай, солодкі напої, компоти та морси до уваги не беруться — ми говоримо лише про воду. Намагайтеся включати до раціону багато клітковини. Її джерелом служать сезонні фрукти та овочі, багаті на клітковину каші - гречка, ячна крупа, сочевиця, рис, булгур. Кисломолочні продукти забезпечать ефективну роботу шлунково-кишкового тракту. Замість смаження застосовуйте запікання та приготування на пару або в мікрохвильовій печі. Такі способи приготування страв збережуть більше поживних речовин та вітамінів, знизять навантаження на шлунок, кишківник, печінку та підшлункову залозу.
Крім того, ви не збільшите калорійність страв жирами, що використовуються під час смаження. Не забувайте про режим відпочинку. Дозволяйте собі подрімати або просто полежати протягом дня та обов'язково спіть щонайменше 8 годин уночі. Активний спосіб життя та регулярні прогулянки на свіжому повітрі покращать кровообіг, обмін речовин та метаболізм. Порадьтеся з лікарем і виберіть для себе правильний режим активних навантажень. Майбутнім мамам підійде плавання, спокійні танці, йога тощо.