За мільйони років існування людства процес народження дитини не став легшим і простішим для матері та малюка. Для полегшення стресу під час пологів нині найчастіше розглядається питання медикаментозної анестезії. У світовій практиці на сучасному етапі найчастіше під час пологів застосовують метод епідуральної (перидуральної) анестезії.
Епідуральна анестезія - вид провідникової регіонарної анестезії, в ході якої за допомогою голки-катетера в оточення спинного мозку вводиться анестетичний препарат, який викликає блокаду нервових імпульсів. Такий вид анестезії дозволяє практично повністю позбавити породіллю больових відчуттів.
Під час проведення маніпуляції лише на рівні 3-4 поперекових хребців робиться прокол. Через особливу будову спинного мозку на цій ділянці процедура не травматична і практично безпечна. Через голку-катетер з інтервалом раз на 30 хвилин подається знеболювальний препарат, який зменшує або зовсім припиняє чутливість у тілі нижче за точку введення, але при цьому не порушує рухової активності. Через кілька хвилин після введення препарату у породіллі з'являється слабкість у ногах, яка переростає у повне оніміння. Перейми перестають завдавати біль, відчувається тільки тиск унизу живота і на пряму кишку. Коли епідуральна анестезія потрібна?
Прямими показаннями для проведення перидуральної анестезії є:
У яких випадках епідуральна анестезія протипоказана? Ось перелік захворювань та станів, за яких перидуральну анестезію не проводять:
При проведенні епідуральної анестезії можливе виникнення побічних ефектів, серед яких трапляються:
При проведенні цього виду анестезії препарати не проникають крізь плаценту і в кров малюка не всмоктуються.