Місячні на ранніх термінах вагітності можуть бути спричинені низкою причин. Визначити точне походження такої аномалії може лише лікар. Потрібно якнайшвидше звернутися до лікаря для проведення діагностики, встановлення причини та вжиття необхідних заходів. Кровотеча при вагітності на ранніх термінах може бути провісником небезпечних станів аж до викидня, тому поспішіть відвідати гінеколога і переконатися, що нічого небезпечного з організмом не відбувається і ніщо не загрожує плоду. Крім причин, які не становлять загрози для плода, менструація при вагітності може бути викликана низкою небезпечних критичних патологій.
Кожне з цих порушень становить загрозу як нормальному розвитку дитини, так і життю майбутньої мами. Найчастіше рахунок йде на хвилини. Усунення цих станів проводиться за умов стаціонару.
Загроза переривання вагітності Рясні місячні на початку вагітності зі згустками є провісниками викидня. Вони свідчать про відшарування ендометрію. А з його тканинами легко може вивестись і крихітний ембріон. Відшарування ендометрію буває обумовлено недоліком прогестерону. Гормональний фон швидко та ефективно коригується синтетичними або рослинними лікарськими препаратами. За умови своєчасного звернення по медичну допомогу плід можна зберегти.
Так само викидень може статися у разі генетичних дефектів, патологій плода або якщо він перестав розвиватися (завмер). Рясні місячні можуть бути ознакою переривання вагітності. Жінка відчуває слабкість, тупий біль унизу живота. З появою цих симптомів слід негайно звернутися за допомогою до лікаря. Своєчасна діагностика та вчасно розпочата терапія дозволять зберегти жіноче здоров'я та репродуктивні функції. Позаматкова вагітність Небезпечний стан, при якому запліднена яйцеклітина закріплюється поза порожниною матки, називається позаматковою вагітністю. 98% позаматкових припадають на трубну, рідше зустрічаються яєчникова та черевна позаматкові вагітністі. Ця патологія розвивається у разі, коли зигота (запліднена яйцеклітина) не опускається в матку, а прикріплюється до стінки труби або виштовхується у зворотному напрямку та прикріплюється в яєчнику або до очеревини. Яйцеклітина закріплюється в тканинах органу, викликаючи ушкодження та розвиток кровотечі в черевну порожнину. На ранніх термінах у позаматкової вагітності симптоми не відрізняються від маткової. Жінка відчуває болючість та збільшення молочних залоз, нудоту, посилення апетиту, сонливість. Патологічні симптоми виникають у період із 3 по 8 тиждень.
До них відносять: • Біль. Ріжучий, тупий або переймоподібний. Локалізований внизу живота з одного боку. При крововиливі в черевну порожнину може віддавати в промежину і задній прохід. • Кровотеча. Викликана різким падінням рівня прогестерону. Виділення мізерні та тривалі. • Шок. Виникає при великій крововтраті. У разі кров'янистих виділень, спровокованих перерваною позаматковою вагітністю, потрібна невідкладна госпіталізація та хірургічне втручання. Операція, під час якої видаляють навколоплідне яйце або маткову трубу у разі її розриву, проводиться лапароскопічно. Несвоєчасне звернення за медичною допомогою може мати летальний кінець.
Пухирний занесок Ще однією причиною місячних під час вагітності може стати міхуровий замет. Це продукт зачаття, при якому відбулося запліднення дефектної яйцеклітини, що не має хромосом. У процесі розвитку зиготи відбувається розподіл тільки батьківських хромосом, а ембріологічні структури розростаються у вигляді наповнених рідиною бульбашок, що утворюють кісту. Перебіг такої ембріональної аномалії мало чим відрізняється від нормальної вагітності. Матка збільшується швидше. У жінки сильніше виражений токсикоз, може розвинутись гестоз. Кров'яні виділення при міхуровому заносі за інтенсивністю та характером не відрізняються від звичайних місячних. Пухирний занесок видаляється хірургічно. Протягом року жінка перебуває під наглядом лікаря.