Сьогодні лише небагатьом клінікам при проведенні процедур штучного запліднення вдається досягти результативності понад 50%. На думку фахівців, причиною такого відсотка успіху є низька якість яйцеклітин, порушення їх генотипу.
На сьогодні у багатьох клініках при штучному заплідненні результат досягається не більше ніж у 50% випадків. Як припускають вчені, це пов'язано саме з неякісною яйцеклітиною – порушеннями її генотипу. Досі жодна методика відбору яйцеклітин не приносила бажаного результату. Більшість ембріологів відбирають яйцеклітини лише за морфологічними ознаками. Лікар оцінює зовнішні характеристики, визначає, чи не змінена структура зиготи, і у разі, якщо він вважає її здоровою, клітина використовується для подальшого запліднення in vitro. Однак такий спосіб відбору не завжди веде до успіху. Використовуючи новий метод оцінки якості яйцеклітини, у репродуктологів з'являється можливість відбирати найякісніші статеві клітини, що значно підвищить відсоток ефективних імплантацій.
Світова медична спільнота високо оцінила можливості цього відкриття. Захоплені відгуки пов'язані з тим, що лікарі отримали простий, бюджетний та вкрай ефективний метод підбору жіночої статевої клітини для запліднення та імплантації. Донедавна спеціалісти не мали інструментів, за допомогою яких можна було б оцінити якість яйцеклітини. Визначити її придатність можна було лише за підсумками проведення запліднення та перенесення – якщо вагітність настала, яйцеклітина виявилася здоровою. Наразі репродуктологи отримали можливість заздалегідь передбачати успішність процедури. Метод підвищить у рази ефективність штучного запліднення, що дасть можливість більшій кількості процедур закінчуватися вагітністю, і дозволить позбавити пацієнтів багаторазових спроб імплантації та пов'язаних з цим зайвих переживань.