Приймаючи рішення стати сурогатною матір'ю, у кожної жінки виникає низка питань щодо її здоров'я. Ми зібрали найпоширеніші з них і підготували відповіді.
Якщо ви хочете стати сурогатною матір'ю, вам має бути від 21 до 40 років. Так само як і за будь-якої вагітності, чим старша жінка, тим вищий ризик ускладнень, тому багато клінік, які займаються ЕКЗ, встановлюють вікові обмеження.
Ви можете стати сурогатною матір'ю, навіть якщо ваші труби перев'язані. Оскільки вагітність при сурогатному материнстві настає після процедури ЕКЗ, де ембріон отриманий шляхом запліднення ооцитів біологічної матері спермою біологічного батька, перев'язка труб, яка перешкоджає овуляції, не відіграє жодної ролі у процесі настання вагітності.
Найчастіше ВПЛ не впливає на розвиток дитини під час внутрішньоутробного розвитку. ВПЛ найчастіше є проявом генітальних бородавок. Якщо у вас загострення ВПЛ припало на останній триместр вагітності, вам, найімовірніше, призначать кесарів розтин, щоб запобігти передачі ВПЛ дитині.
Так само як і ВПЛ, дуже рідко герпес у сурогатної матері провокує виникнення вроджених дефектів у дитини. Однак, якщо загострення захворювання трапилося незадовго до пологів, доцільно провести кесарів розтин, щоб уникнути інфікування дитини.
Оскільки ВІЛ може передатися дитині через плаценту або під час пологів, ви не можете бути сурогатною матір'ю, якщо реакція на ВІЛ є позитивною.
Прееклампсія – це небезпечний стан, що характеризується підвищеним артеріальним тиском, порушенням функції нирок, центральної нервової системи та інших життєво важливих систем людини. Якщо при попередній вагітності була прееклампсія, висока ймовірність рецидиву цього захворювання в наступних вагітностях. Найімовірніше, вам не рекомендовано сурогатне материнство. Детальнішу інформацію з цього питання можна отримати у свого лікаря.
Якщо у вас діабет типу 1 або 2, буде важче контролювати рівень глюкози в крові під час вагітності. Хоча можливо мати не ускладнену вагітність з діабетом, багато установ відмовить в участі у програмі через можливі ризики для вашого здоров'я та дитини, яку ви будете носите.
Як і у випадку звичайної вагітності, сурогатна вагітність пов'язана з ризиком розвитку гестаційного діабету - діабету, який триває протягом вагітності до народження дитини. Це становить ризик не тільки для матері, а й може впливати на темпи зростання та розвитку дитини. Якщо у вас є гестаційний діабет в анамнезі, це може не одразу бути перешкодою для того, щоб стати сурогатною матір'ю, але потрібно поговорити зі своїм лікарем та фахівцями клініки з питань репродукції, щоб визначити можливі наслідки в даній індивідуальній ситуації.