Протягом кількох днів після ембріотрансферу можуть виникнути:
Симптоми можуть свідчити про вдалу спробу запліднення або бути наслідком гормональної та медикаментозної терапії, що призначається для підтримки лютеїнової фази. Самопочуття після перенесення ембріонів може змінюватися. Але це не означає невдачу протоколу і те, що зачаття не відбулося. Тільки аналіз ХГЛ та УЗД можуть дати правдиві результати.
Деякі прояви (нудота, переймоподібні відчуття в животі, нездужання) можуть бути пов'язані з психологічним станом майбутньої матері, її переживань щодо результатів перенесення. Це варіанти норми, але треба постаратися заспокоїтись.
Після процедури додому з клініки не слід діставатися пішки або громадським транспортом. Протипоказано сідати за кермо. Не треба дорогою кудись заходити та перебувати серед людей. Залишок доби краще провести в положенні лежачи, але строгий постільний режим не є обов'язковим.
У домашніх умовах рекомендовано
Наступні 2 тижні після перенесення ембріонів рекомендується чергувати фізичну активність та відпочинок, не підіймати вагу понад два кілограми, різко не нахилятися вперед. Можна займатися звичними домашніми справами, але вдень краще прилягти на годину-дві. Слід налаштуватись на будь-який результат, оскільки завищені очікування у разі невдачі можуть призвести до депресивного розладу. Нестабільний психоемоційний фон може негативно вплинути на наступні спроби ЕКО.
Суворих правил поведінки після перенесення ембріонів немає. Але виконання лікарських порад дозволять підвищити шанси на успішну імплантацію, мінімізувати ризики, пов'язані з ембріотрансфером, уникнути заподіяння шкоди організму.
Не слід без дозволу гінеколога наперед робити тести. Якщо поспішити, то можна отримати помилково негативну відповідь, що погано позначиться на емоційному стані. А якщо жінка виявиться вагітною, то негативні реакції можуть зашкодити імплантаційним процесам.